W związku z tym zwracamy się do wszystkich osób, które rozliczając podatek, mogą 1% przekazać na konto Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza”. Dzięki temu wniosą swój wkład do rozwoju „Młodych Rycerzy” i drużyny seniorów, którzy są jedyną nadzieją na odbudowanie prawdziwego Zawiszy. Prosimy o zachęcanie swoich znajomych do uczestniczenia w tym szczytnym celu.

Przy wypełnianiu formularza PIT w odpowiedniej rubryce należy wpisać następujące dane:

KRS: 0000270261

cel szczegółowy: SP Zawisza Bydgoszcz 2994

Kolejny etap przygotowań do rozgrywek ligowych Zawiszy Bydgoszcz 2005

Dodano: 2017-03-26

W ślad za drużynami Zawiszy Bydgoszcz 2004, które dwa tygodnie temu przebywały w Barcinie, w gościnne progi miejscowego BOSiR-u zawitała tym razem drużyna rocznika 2005. W ramach zaplanowanego przez trenera Świątkowskiego na ten weekend mini obozu, piłkarze lidera 7 grupy ligi młodzików odbędą 3 treningi na płycie stadionu w Barcinie, rozegrany zostanie mecz sparingowy z Zagłębiem Piechcin. Wysiłek na treningach regenerowany będzie podczas pobytu na basenie, a integracja drużyny przewidywana na jest podczas pobytu na salach gier.

W rozegranym wczoraj meczu sparingowym Zawisza bardzo surowo potraktował swoich przeciwników z Piechcina, którym zaaplikował aż 13 bramek, tracąc 1 gola.

Po powrocie z Barcina czeka drużynę szereg spotkań sparingowych, a w dniu 8 kwietnia pierwszy mecz ligowy rundy rewanżowej.

Ligowy rywal słabszy w sparingu od Zawiszy

Bramkarz Kamil Marczuk

Dzisiaj w Wojnowie bydgoski Zawisza rozegrał ostatni, dziesiąty mecz kontrolny. Przeciwnikiem był ligowy rywal – Victoria Kołaczkowo. Na meczu nie pojawili się wyznaczeni do kadry: Nikodem Kasperczak i Damian Nowak. Trener Patryk Zarosa dysponował 14 zawodnikami.

Zawisza szybko, bo już w 7 minucie uzyskał prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę zagrał obrońca Patryk Szymański, a bramkarza Victorii pokonał Paweł Kanik. Niespełna 240 sekund później było 2:0. Po indywidualnej akcji strzał z narożnika pola karnego oddał Oskar Ziemba, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i golkiper drużyny z Kołaczkowa był bezradny. W 44 minucie nie popisała się bydgoska defensywa, której niefrasobliwość wykorzystał Bartosz Staśkiewicz. Do przerwy Zawisza wygrywał 2:1.

Od drugiej połowy na boisko weszli Adam Wiśniewski, Krystian Jabłoński i bramkarz Kamil Marczuk. Bydgoski zespół zdobył kolejne dwa gole, a nie stracił żadnego. W 73 minucie na 3:1 podwyższył Oskar Ziemba, któremu piłkę zagrał Ernest Szumla. Niespełna 180 sekund później Zawisza wygrywał już 4:1. Adam Wiśniewski dośrodkował z rzutu rożnego, a golkipera Victorii pokonał strzałem głową  obrońca Cezary Kiełpiński. To była akcja godna filmowej kamery. Zawisza zakończył sparingowe boje wygraną 4:1.

26.03.2017. 11:00. Wojnowo: Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – Victoria Kołaczkowo (klasa B) 4:1 (2:1)

1:0 Paweł Kanik  (7)

2:0 Oskar Ziemba (11)

2:1 Bartosz Staśkiewicz (44)

3:1 Oskar Ziemba (76)

4:1 Cezary Kiełpiński (79-głową)

Zawisza: Marcin Niwiński (46, Kamil Marczuk) – Jarosław Lewandowski, Sebastian Każuro, Cezary Kiełpiński, Patryk Szymański – Patryk Błażejewicz (46, Krystian Jabłoński), Przemysław Marchwant, Sergiusz Kot – Oskar Ziemba, Ernest Szumla, Paweł Kanik (46, Adam Wiśniewski). Trener: Patryk Zarosa.

Sędziowie: Jakub Pujanek – główny, Oskar Raczkowski i Szymon Rutkowski – asystenci (wszyscy z Bydgoszczy).

Ostatni sparing. Rywalem Victoria Kołaczkowo

26 marca (niedziela, godz. 11:00) dojdzie do kontrolnej potyczki Zawiszy Bydgoszcz z Victorią Kołaczkowo (ligowym rywalem). Ostatni już sparing rozegrany zostanie w Wojnowie. Trener Patryk Zarosa wyznaczył 16 zawodników na to spotkanie. Wśród powołanych są: