Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

Aqua Plus
Kubrak Nieruchomości
Torra
LOCUM S.A.
Najważniejsze informacje
Deklaracje członkowskie !!! WSPARCIE STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO ZAWISZA!!!

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO „ZAWISZA”

 

Aktualności

Start ligi coraz bliżej. W tym tygodniu dwa treningi i ostatni sparing Zawiszy

Dodano: 2017-03-19

Zawisza Bydgoszcz rozegrał już dziewięć sparingów, a w tym tygodniu został zaplanowany kolejny i już ostatni. W weekend (miejsce, termin i godzina są ustalane) dojdzie do kontrolnej potyczki z Victorią Kołaczkowo, ligowym rywalem. W rundzie jesiennej klasy B Zawisza zwyciężył rywala na wyjeździe 3:1. Oprócz spotkania kontrolnego szkoleniowiec drużyny seniorów Zawiszy Bydgoszcz Patryk Zarosa zaplanował dwa treningi.

Plan zajęć przedstawia się następująco:

21.03.2017 (wtorek) – godz. 20:00 – trening

23.03.2017 (czwartek) – godz. 20:00 – trening

2 kwietnia (niedziela, godz. 11:00) w Potulicach dojdzie do inauguracji rozgrywek klasy B. Zawisza Bydgoszcz (wicelider) podejmie lidera tabeli po rundzie jesiennej, Wisłę Fordon. Na dzisiaj zainteresowanie tym meczem, na jednym z portali społecznościowych, wyraziło 940 osób.

Zawisza zdemolował drużynę z klasy A

Dodano: 2017-03-18

 Wojciech Ruczyński

Dzisiaj w Świeciu bydgoski Zawisza rozegrał dziewiąty mecz kontrolny. Rywalem był Start Pruszcz, trzecia drużyna klasy A (grupa: Bydgoszcz I) W kadrze Niebiesko-Czarnych zabrakło kapitana drużyny Adama Wiśniewskiego, który przebywa poza granicami kraju. Powołany na mecz Patryk Błażejewicz nie mógł być obecny ze względu na obowiązki związane z pracą. Z kolei Krystianowi Jabłońskiemu i Pawłowi Kanikowi udział w sparingu uniemożliwiła choroba. Trener Patryk Zarosa dysponował 19 zawodnikami.

Mecz toczył się podczas padającego deszczu, na bocznym boisku Wdy ze sztuczną nawierzchnią. Ze względu na warunki atmosferyczne gra na trawie okazała się niemożliwa. Zawisza w 16 minucie wygrywał 1:0. Wtedy znakomitą, indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Wojciech Ruczyński, który z dość ostrego kąta pokonał bramkarza Startu. Do przerwy bydgoszczanie, którzy mieli lekką przewagę, prowadzili 1:0.

Po zmianie stron uwidoczniła się dominacja Zawiszy. W 73 minucie wprowadzony na boisko Nikodem Kasperczak strzałem z pola karnego podwyższył na 2:0. Niespełna 120 sekund później Zawisza wygrywał już 3:0. Po zagraniu Adriana Brzezińskiego strzelcem gola był ponownie Kasperczak. W 78 minucie dał znać o sobie Patryk Bereza, najskuteczniejszy w sparingach, który wykorzystując kolejną asystę Brzezińskiego, podwyższył na 4:0. W 87 minucie znów Bereza był skuteczny, tym razem po podaniu Sebastiana Każuro. Zawisza Bydgoszcz zasłużenie zwyciężył Start Pruszcz 5:0. Trener Patryk Zarosa za dobrą grę chwalił po meczu całą drużynę. To był drugi sparing, w którym bydgoszczanie nie stracili gola.

Do rozpoczęcia ligi został tylko jeden mecz kontrolny. W kolejny weekend Zawisza zagra z Victorią Kołaczkowo. 

18.03.2017. 12:00. Świecie: Start Pruszcz (klasa A) – Zawisza Bydgoszcz (klasa B) 0:5 (0:1)

0:1 Wojciech Ruczyński (16)

0:2 Nikodem Kasperczak (73)

0:3 Nikodem Kasperczak (75)

0:4 Patryk Bereza (78)

0:5 Patryk Bereza (87)

Zawisza: Jan Stypczyński (70, Kamil Marczuk) – Michał Setlak (55, Jarosław Lewandowski), Bartosz Stoppel, Mikołaj Pieniądz (70, Cezary Kiełpiński), Bartosz Bąk (65, Patryk Szymański) – Przemysław Marchwant (65, Sebastian Każuro), Maciej Nowacki, Sergiusz Kot (55, Nikodem Kasperczak) – Patryk Bereza, Wojciech Ruczyński (65, Oskar Ziemba), Tomasz Widomski (55, Adrian Brzeziński). Trener: Patryk Zarosa.

Sędziował: Sławomir Mąka (Świecie).

W sobotę już dziewiąty sparing Zawiszy

Dodano: 2017-03-17

18 marca (godzina 12:00) seniorzy bydgoskiego Zawiszy rozegrają mecz kontrolny ze Startem Pruszcz, trzecią drużyną klasy A (grupa: Bydgoszcz I). Drużyny rywalizować będą na stadionie w Świeciu. Trener Patryk Zarosa wyznaczył 22 zawodników na to spotkanie. Wśród powołanych są:

Bartosz Bąk

Patryk Bereza

Patryk Błażejewicz

Adrian Brzeziński

Krystian  Jabłoński

Paweł Kanik

Nikodem Kasperczak

Sebastian Każuro

Cezary Kiełpiński

Sergiusz Kot

Jarosław Lewandowski

Przemysław Marchwant

Kamil Marczuk

Maciej Nowacki

Mikołaj Pieniądz

Wojciech Ruczyński

Michał Setlak

Bartosz Stoppel

Jan Stypczyński

Patryk Szymański

Tomasz Widomski

Oskar Ziemba 

Drużyna na mecz udaje się busem. Wyjazd nastąpi z parkingu przed stadionem Zawiszy o godz. 10:00. Zbiórkę wyznaczono na godzinę 09:50. Jeżeli któryś z zawodników nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, powinien poinformować kierownika drużyny, Leszka Pawlikowskiego (tel. 503 949 121).

Udany weekend w Barcinie !

Dodano: 2017-03-12

Świetna atmosfera, miła obsługa i perfekcyjna organizacja pobytu Zawiszy Bydgoszcz 2004 ze strony pracowników Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bardzo dobre warunki do przeprowadzenia jednostek treningowych połączone z odnową na basenie. Dziewięć rozegranych w niedzielę spotkań w ramach mini turnieju. 120 minut gry niezbędnych pod względem szkoleniowym na tym etapie przygotowań do sezonu. Zadowolenie naszych gości i słowa podziękowań z Ich strony. Tak w kilku zdaniach można podsumować weekend w Barcinie. W sobotni ranek do Barcina udało się 23 piłkarzy dwóch ligowych drużyn Zawiszy Bydgoszcz 2004. Tego dnia zrealizowano dwie jednostki treningowe na sztucznej płycie stadionu w Barcinie. Nasz typowo szkoleniowy dzień uzupełnił relaksacyjny pobyt na basenie. W niedzielę rozegrany został mini turniej w ramach, którego każda z 4 drużyny rozegrała po 3 mecze (w sumie 120 min. gry). Uczestnikami poza Zawiszą Bydgoszcz były drużyny: Elany Toruń 2004, Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin 2004 i trampkarze Dębu Barcin. Należy podkreślić, że turniej miał typowo sparingowy charakter, a realizacja założeń taktycznych i zadań przekazanych przez trenerów było bardziej istotne od wyników. Każdy mecz przyniósł trenerom spory materiał poglądowy. Należy podkreślić, że turniej obywał w dobrej sportowej atmosferze. Jako organizator wszystkim uczestnikom zapewniliśmy smaczny obiad  i pobyt na basenie.

Jeszcze raz dziękujemy miłym i bardzo gościnnym gospodarzom z BOSiR-u w Barcinie. Dziękujemy również za przybycie i sportową rywalizację  drużynom: Elany Toruń 2004, AP Reissa 2004 i Dębu Barcin.

Ze Startem Pruszcz Zawisza gra w sobotę

Dodano: 2017-03-14

 

Mecz kontrolny ze Startem Pruszcz, trzecią drużyną klasy A (grupa: Bydgoszcz I) odbędzie się 18 marca (sobota, godzina 12:00). Miejsce sparingu też zostało już ustalone. Drużyny zagrają w jednym z miast województwa kujawsko-pomorskiego. W którym? Poinformujemy o tym bliżej końca tygodnia. Było trochę problemów ze stadionem, ponieważ chodziło o to, aby w związku ze zbliżającym się sezonem, zagrać na naturalnej nawierzchni. Mecze ligowe odbywają się na trawie, a Zawisza tylko w jednym sparingu zmierzył się na niej.  

Dotychczasowy bilans spotkań kontrolnych jest następujący: 4 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki, bilans bramkowy: 26-20. To świetny bilans zważywszy na fakt, że bydgoszczanie poza jednym przypadkiem (GLKS Osielsko) rywalizowali z drużynami wyższych lig (nawet z IV!). Najskuteczniejszym zawodnikiem jest nowy piłkarz, Patryk Bereza, zdobywca 6 bramek, który poza snajperskimi umiejętnościami, imponuje ambicją i walecznością. Dorobek sparingów nie jest jednak najważniejszy. Istotne, że trener Patryk Zarosa mógł sprawdzić przydatność poszczególnych zawodników i wypróbować różne warianty taktyczne.

Archiwum
Tabela

Seniorzy Rozgrywki B KLASA

P.ZespółM.Pkt.Bram.
1Wisła Fordon1027+41
2ZAWISZA1027+25
3AF Brzoza1021+26
4Ol. Wtelno1017-2
5GLZS Sadki1015+1
6Zieloni Zal.1015+3
7Ramiel Bydg.1011-6
8Zorza Ślesin1011-4
9Victoria K.109-18
10Iskra Zamość103-36
11Skra Paterek103-30
Klub100
Partner techniczny
Herb Województwa