Aktualności

Pierwsze efekty współpracy z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie

Dodano: 2017-05-12

Są już pierwsze efekty podpisanej umowy współpracy z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie.

Dzisiaj rano dwie nasze drużyny (2007 i 2005) udają się do Lubina na mecze sparingowe. Drużyna trenera Świątkowskiego zagra z rówieśnikami Zagłębia Lubin. Ekipa trenera Zarosy rozegra miniturniej, a przeciwnikami będą Gospodarze i drużyna Górnika Wałbrzych.

O godz. 17:30 nastąpi oficjalne przekazanie umów partnerskich, a o godz. 18:00 będziemy kibicować seniorom Zagłębia Lubin w meczu ekstraklasy z Piastem Gliwice

Umowa współpracy Zawiszy Bydgoszcz z Zagłębiem Lubin!

Dodano: 2017-04-14

Zawisza Bydgoszcz współpracuje z Zagłębiem Lubin!

W dniu 22.03.2017r Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza podpisało umowę partnerską z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie.

Hasło przewodnie, a zarazem cele współpracy można zawrzeć w dwóch zdaniach:

INWESTUJEMY W MŁODE TALENTY ,
INWESTUJEMY W PRZYSZŁOŚĆ.

CEL:

1. Podniesienie poziomu szkolenia dzieci i młodzieży.

2. Prowadzenie profesjonalnego szkolenia w oparciu o jednolity program szkoleniowy.

3. Stały rozwój zawodowy trenerów, poprzez udział w szkoleniach, kursach, stażach, wymianach i konsultacjach.

4. Propagowanie aktywności fizycznej i konsekwentne dążenie do wzrostu umiejętności piłkarskich dzieci i młodzieży.

5. Wspólny udział w organizowanych przez Partnerów projektach szkoleniowych, turniejach i wydarzeniach piłkarskich.

5. Kształtowanie rozwoju młodego piłkarza, mentalne przygotowanie do dalszej profesjonalnej kariery, wskazaniu celu, pokazaniu drogi rozwoju i uświadomienie wagi edukacji.

6. Wymiana doświadczeń w zakresie zarządzania klubem piłkarskim, budowanie optymalnej struktury szkoleniowej i organizacyjnej.

Oficjalne przekazanie podpisanych już dokumentów współpracy nastąpi wkrótce, bezpośrednio na stadionie Zagłębia.

Po świętach także ukaże się na naszych stronach wywiad z naszym Trenerem Koordynatorem, P. Robertem Świątkowskim.

Trener Robert przedstawi w nim szczegóły i założenia współpracy z "Miedziowymi".

Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem !

Pod załączonymi linkami przedstawiamy krótkie filmiki nawiązujące do przedstawianego tematu.

Profil FB klubu Zawisza Bydgoszcz

Zawisza wygrał kolejne derby Bydgoszczy w Potulicach

Dodano: 2017-05-07

W ataku na bramkę rywala Tomasz Widomski

Dzisiaj w Potulicach lider grupy III klasy B Zawisza Bydgoszcz podejmował Ramiel Bydgoszcz. W rundzie jesiennej jako gospodarz meczu, rywal nie zorganizował spotkania i Zawisza otrzymał punkty walkowerem. W kadrze meczowej Zawiszy zabrakło m.in. kontuzjowanych: kapitana drużyny Adama Wiśniewskiego, Bartosza Stoppela, Patryka Berezy, Mikołaja Pieniądza, Patryka Kuczawskiego i Marcina Szmańkowskiego. Trener Patryk Zarosa dysponował 18 zawodnikami i nie po raz pierwszy w rundzie wiosennej zaskoczył zestawieniem wyjściowej jedenastki. Na ławce rezerwowych pozostawił aż siedmiu zawodników (Niwińskiego, Błażejewicza, Bąka, Nowackiego, Kota, Brzezińskiego, Kanika), którzy ostatnio występowali w podstawowym składzie. Przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Jerzy Mickuś i Marek Gaczkowski w imieniu kibiców Zawiszy wręczyli pamiątkową statuetkę Wojciechowi Ruczyńskiemu, który tydzień temu z Iskrą Zamość-Rynarzewo rozegrał 100 spotkanie ligowe w niebiesko-czarnych barwach. U podstawy statuetki umieszczono napis: „Wojciechowi Ruczyńskiemu z okazji SETNEGO meczu ligowego z „Z” na piersiach gratulacje i podziękowania składają Kibice Zawiszy Bydgoszcz”. Do prowadzenia spikerki wrócił  Karol Tonder.

Zawisza od początku zaatakował, jednak mimo okazji, Nikodem Kasperczak i Tomasz Widomski goli nie zdobyli. Ramiel nie zamierzał być statystą w tym spotkaniu. W 5 minucie dobry strzał oddał Oskar Jackowski a skuteczną obronę zademonstrował Jan Stypczyński. Potem rywal wykonywał rzut rożny, a chwilę potem uzyskał nieoczekiwanie prowadzenie. W 8 minucie po niefrasobliwości defensywy Zawiszy piłkę z bliska skierował do siatki Remigiusz Malinowski. Po stracie gola akcję przeprowadził Wojciech Ruczyński, lecz do jego dośrodkowania nie dobiegł Tomasz Widomski. W 24 minucie niecelne uderzył Kasperczak. Potem akcję lewą stroną boiska przeprowadził Patryk Szymański i strzelił z ostrego kąta, ale piłkę złapał bramkarz Sperski. W 33 minucie Zawisza uzyskał wyrównanie. Piłkę w pole karne zagrał Damian Nowak, jej lot przedłużył Sebastian Każuro, a do siatki z bliska skierował Nikodem Kasperczak. W 38 minucie po strzale Tomasza Widomskiego futbolówka znalazła się znów w bramce, ale arbiter gola nie uznał, dopatrując się spalonego. Niebiesko-czarni (dziś na biało-niebiesko) grali schematycznie, wolno i popełniali błędy w obronie. W 41 minucie drużynę uratował Patryk Szymański, który po strzale zawodnika Ramiela wybił piłkę z linii bramkowej. Zdegustowany postawą podopiecznych trener Zarosa od początku drugiej połowy wprowadził dwóch nowych zawodników: Pawła Kanika (wszedł za Lewandowskiego) i Sergiusza Kota (za Marchwanta).

Zmiany podziałały mobilizująco na drużynę gospodarzy. Wkrótce po wznowieniu gry Paweł Kanik dośrodkował w pole karne, jednak Tomasz Widomski strzelił niecelnie. 60 sekund później Paweł Kanik wspaniale wyskoczył do dośrodkowania i głową umieścił piłkę w bramce Sperskiego. Arbiter główny gola nie uznał z uwagi na sygnalizację przez sędziego asystenta pozycji spalonej zawodnika Zawiszy. Zdaniem wielu obecnych na meczu, bramka została zdobyta prawidłowo. Sędzia asystent, o którym mowa, miał kilka razy problemy z realną oceną spalonych i w związku z tym kilka razy przerywane były akcje gospodarzy, gdy ich zawodnicy wychodzili na tzw. czyste pozycje. Taki to już urok bydgoskiej Serie B. W 61 minucie Wojciech Ruczyński zagrał w pole karne, a tam ze stoickim spokojem, niczym rasowy napastnik, Damian Nowak kopnął celnie piłkę w róg bramki Sperskiego. Było 2:1 dla Zawiszy. Chyba czterokrotnie, zwłaszcza po zagraniach Pawła Kanika, doskonałe okazje na podwyższenie wyniku miał Wojciech Ruczyński. Niestety, skuteczność nie była dzisiaj mocną stroną Wojtka. W 87 minucie doskonale z rzutu wolnego uderzył Paweł Kanik, lecz Robert Sperski nie dał się pokonać. W 90 minucie strzelał Patryk Błażejewicz i znów udanie interweniował golkiper gości, wybijając futbolówkę na róg. W doliczonym czasie gry po zagraniu Pawła Kanika wynik meczu ustalił Adrian Brzeziński. Zawisza Bydgoszcz pokonał w meczu ligowym Ramiel Bydgoszcz 3:1 (1:1).

W 17. kolejce Zawisza wyjedzie do Sadek na mecz z miejscowym GLZS. Spotkanie zaplanowano na 14 maja (niedziela, godz. 12:00).

Wojciech Ruczyński z pamiątkową statuetką za rozegranie 100 meczów ligowych w barwach Zawiszy Bydgoszcz

07.05.2017. 11:00. Potulice: Zawisza Bydgoszcz – Ramiel Bydgoszcz 3:1 (1:1)

0:1 Remigiusz Malinowski (8)

1:1 Nikodem Kasperczak (33)

2:1 Damian Nowak (61)

3:1 Adrian Brzeziński (90+1)

Zawisza: Jan Stypczyński – Michał Setlak, Cezary Kiełpinski, Sebastian Każuro, Patryk Szymański – Nikodem Kasperczak, Przemysław Marchwant (46, Sergiusz Kot), Damian Nowak (75, Patryk Błażejewicz) – Tomasz Widomski (60, Adrian Brzeziński), Wojciech Ruczyński, Jarosław Lewandowski (46, Paweł Kanik). Ponadto w kadrze meczowej: Marcin Niwiński – Bartosz Bąk, Maciej Nowacki. Trener: Patryk Zarosa. Ramiel: Robert Sperski – Remigiusz Malinowski, Daniel Kardach, Janusz Śmietanowski, Tomasz Astapko (74, Krzysztof Syka) – Adam Lipiński, Karol Nalazek, Łukasz Należyty, Oleksandr Ovsiichuk, Seweryn Albrecht, Oskar Jackowski (46, Seweryn Pieścik – 64, Jakub Górniak). Trener: Bartosz Kliszewski.

Sędziowie: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz) – główny, Adrian Popławski (Bydgoszcz) i Robert Bujnicki (Bydgoszcz) – asystenci.

Wyniki pozostałych meczów 16. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

06.05.2017. 16:30. Nakło nad Notecią: Skra Paterek – Zorza Ślesin 1:2 (1:2)

Bramki: Łukasz Rybarczyk (karny) – Paweł Barański, Sebastian Wolko.

07.05.2017. 11:00: Zieloni Zalesie – GLZS Sadki 2:1

07.05.2017. 13:00. Koronowo: Olimpia Wtelno – Iskra Zamość-Rynarzewo 3:0

07.05.2017. 16:00. Zamość: Victoria Kołaczkowo – Wisła Fordon 2:3 (0:3)

Akademia Futbolu Brzoza – pauza.

Ramiel kolejnym ligowym rywalem Zawiszy Bydgoszcz

Dodano: 2017-05-05

W 16. kolejce klasy B (żartobliwie zwaną Serie B) lider Zawisza Bydgoszcz w Potulicach podejmować będzie siódmy w tabeli Ramiel Bydgoszcz. Mecz zaplanowano na 7 maja (niedziela, godz. 11:00). W rundzie jesiennej będąc gospodarzem meczu rywal nie zorganizował spotkania i Zawisza otrzymał punkty walkowerem. Niebiesko-czarni nigdy dotąd nie rywalizowali z Ramielem, więc jest to nowy przeciwnik na piłkarskiej mapie. Z pewnością jest to ewenement, że do bydgoskich derbów dojdzie już po raz drugi w Potulicach (poprzednie były z Wisłą Fordon).

K-P ZPN wyznaczył na niedzielne spotkanie trzech sędziów z Bydgoszczy. Arbitrem głównym będzie Dawid Błażejczyk, doświadczony sędzia, który od 2014 roku prowadzi mecze na poziomie III ligi. W rundzie wiosennej bieżącego roku Błażejczyk był rozjemcą w czterech spotkaniach III ligi: Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin 1:1, Bałtyk Gdynia – Sokół Kleczew 2:1, KS Chwaszczyno – Gwardia Koszalin 0:0 i KKS 1925 Kalisz – Pogoń II Szczecin 0:4. W tych meczach ukarał zawodników 12 żółtymi kartkami (średnia 3 na mecz) i podyktował jeden rzut karny. Na jego asystentów wyznaczono: Adriana Popławskiego i Roberta Bujnickiego. Pierwszy z tych sędziów był głównym arbitrem ligowego meczu Skra Paterek – Zawisza 2:4, który rozegrano 30 października ubiegłego roku.

W poprzedniej kolejce Wojciech Ruczyński (Zawisza) zdobywając trzy gole  odrobił dystans  do Kacpra Sapy (Wisła Fordon), który dwukrotnie trafił do siatki. Obaj zawodnicy prowadzą w klasyfikacji strzelców, mając na koncie po 18 bramek. Z Iskrą Wojtek rozegrał w barwach Zawiszy 100 mecz ligowy, a ze spotkaniami pucharowymi ma na koncie 103 występy w bydgoskim klubie. Najskuteczniejszymi w drużynie niedzielnego przeciwnika są: 19-letni Oskar Jackowski – 10 goli i 33-letni Seweryn Albrecht – 6. Szkoleniowcem rywala jest Bartosz Kliszewski, brat byłego zawodnika drużyn młodzieżowych i rezerw Zawiszy – Radosława. Trener Patryk Zarosa ustalił kadrę na mecz z Ramielem, liczącą 18 zawodników. Zabrakło w niej m.in. kontuzjowanych: kapitana drużyny Adama Wiśniewskiego, Bartosza Stoppela, Patryka Berezy, Mikołaja Pieniądza, Patryka Kuczawskiego i Marcina Szmańkowskiego. Patryk Bereza zapytany o uraz ze spotkania z Iskrą, mówił przed wczorajszym treningiem: „Nie jest źle. Dzisiaj już mogę wrócić normalnie do treningów, jeżeli trener pozwoli, bo miałem odpuścić jeszcze dzisiejsze zajęcia”. Ostatecznie powołania na mecz z Ramielem otrzymali: