Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

Aqua Plus
Kubrak Nieruchomości
Torra
LOCUM S.A.
Najważniejsze informacje
Deklaracje członkowskie !!! WSPARCIE STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO ZAWISZA!!!

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO „ZAWISZA”

 

Aktualności

Plany A-klasowego Zawiszy Bydgoszcz

Dodano: 2017-06-27

 

Od 14 czerwca drużyna seniorów Zawiszy Bydgoszcz ma wolne od treningów. Zajęcia zostaną wznowione 11 lipca (wtorek). Pod fachowym okiem Marcina Łukaszewskiego, długoletniego zawodnika i kapitana niebiesko-czarnych, czynione są starania o wzmocnienie kadry zawodniczej. Za wcześnie jednak, aby mówić o konkretnych nazwiskach.


więcej

Drużyna Zawiszy zagra w II Lidze Młodzików

Dodano: 2017-06-25

Jak już informowaliśmy reorganizacja rozgrywek młodzieżowych spowodowała, że o awans do II Ligi Młodzików drużyna Roberta Świątkowskiego musiała rozegrać dwa mecze barażowe ze zwycięzcą 2 grupy okręgowej - Startem Warlubie. Nasi rywale po porażce w pierwszym meczu trzema bramkami nie zamierzali oddać awansu bez walki. Sobotni mecz w Warlubiu miał podobny przebieg jak spotkanie rozegrane w Wojnowie. Znaczna przewaga Zawiszy przez długi okres nie przynosiła bramkowego rezultatu, tymczasem gospodarze skwapliwie wykorzystali nasz błąd w obronie i na początku drugiej połowy objęli prowadzenie. Odpowiedź Zawiszy była błyskawiczna. Bramka na 1:1 nie zniechęciła ambitnych gospodarzy do poszukiwania okazji do zmiany rezultatu meczu. Niestety wyjątkowy brak koncentracji i indywidualne błędy spowodowały, że drużyna Startu ponownie wyszła na prowadzenie, a po kolejnej bramce dla Zawiszy, zdobyła  jak się okazało zwycięskiego gola.

Dziękujemy drużynie Startu za sportową postawę i ambitną walkę w dwumeczu oraz  życzymy awansu do II Ligi już w rundzie jesiennej sezonu 2017/18.

Start Warlubie - Zawisza Bydgoszcz 3:2 (0:0).

Po meczu miejscowi piłkarze cieszyli się z wygranej, natomiast drużyna Zawisza już myślami jest przed nowym wyzwaniem. Zasady nowych rozgrywek dają bowiem możliwość awansu  już po rundzie jesiennej do I Ligi.

Wierzymy, że po przepracowaniu okresu przygotowawczego Młodzi Rycerze włączą się od sierpnia do walki o kolejny awans.  

Zawisza wygrywa pierwszy mecz barażowy o drugą ligę !

Dodano: 2017-06-21

Tak, to nie pomyłka ...

W związku z reorganizacją rozgrywek młodzieżowych, zwycięzcy grup z Ligi Okręgowej Młodzików przystąpili do walki o cztery miejsca w nowo tworzonej II Lidze Młodzików.

Poza zwycięzcami meczów barażowych, w tej lidze zagra część zespołów z dotychczasowej Ligi Wojewódzkiej Młodzików.

Przypominamy, że w zakończonych rozgrywkach Ligi Okręgowej Młodzików udział brały trzy drużyny Zawiszy.

Dwie z nich wygrały zdecydowanie swoje grupy, trzecia zajęła 4 miejsce.

Decyzją K-P ZPN, do baraży dopuszczona została... tylko jedna nasza drużyna ?!

Los przydzielił nam  zwycięzcę II grupy - Start Warlubie.

Drużyna ta bezapelacyjnie wygrała swoją grupę, zdobywając 52 punkty (17 zwycięstw, 1 remis i 0 porażek, stosunek bramek  125:27).

Dziś w Wojnowie doszło do pierwszego spotkania barażowego. Cały mecz miał jednostronny przebieg. Zawisza atakował, a ambitna drużyna Gości jak mogła, broniła dostępu do swojej bramki.

Jak to często bywa, mimo znacznej przewagi i wielu okazji do strzelenia bramki, moment dekoncentracji i nonszalancji przy wybiciu piłki z własnego pola karnego spowodował, że jak to się mówi "z niczego", drużyna Gości zdobyła gola z rzutu karnego.

Bicie Zawiszy "głową w mur" przerwał gwizdek kończący pierwszą połowę.

Drużyna dobrze wykorzystała przerwę w meczu, i druga połowa to już dużo mądrzejsza i lepsza gra Młodych Rycerzy.

Zawisza zaczął grać szybciej piłką, wykorzystując całą szerokość boiska. Ta zmiana w jakości gry przyniosła oczekiwany efekt i pomimo bardzo dobrej postawy bramkarza Startu, Zawisza zaczął zdobywać gole. W sumie cztery, chociaż przy minimalnie lepszej skuteczności mogło być ich drugie tyle.

Wynik 4:1 to dobra zaliczka przed rewanżem w Warlubiu (sobota godz. 10) jednak należy pamiętać, że rywalizacja nie została jeszcze rozstrzygnięta.

Finisz klasy B minął Zawiszę

Dodano: 2017-06-18

 

Zawisza Bydgoszcz w ostatniej kolejce klasy B sezonu 2016/2017 miał przymusową przerwę, ponieważ Akademia Futbolu Brzoza nie zorganizowała meczu. Trzy punkty trafiły więc na konto niebiesko-czarnych bez gry. Zawisza bezapelacyjnie wygrał grupę Bydgoszcz III klasy B – 57 punktów (19 zwycięstw, 1 porażka), bramki: 83-17. Drugą Wisłę Fordon wyprzedził aż o 15 punktów. Pełna tabela >>>> TUTAJ.

więcej

Dzisiaj Plac Wolności Zawiszę ugościł

Dodano: 2017-06-17

 

O godz. 15:00 na Placu Wolności rozpoczęła się feta z okazji awansu do klasy A drużyny Zawiszy Bydgoszcz, prowadzonej przez Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza”. Zebrał się kilkusetosobowy tłum fanów, którzy z euforią, śpiewem dziękowali za wywalczony awans. W ubiorze kibiców przeważały klubowe, niebiesko-czarne barwy. Przy trybunie pojawił się transparent z napisem: „NIGDY WIĘCEJ VIII LIGI”.

 

więcej
Archiwum
Tabela

Seniorzy Rozgrywki B KLASA

P.ZespółM.Pkt.Bram.
1ZAWISZA2057+66
2Wisła Fordon2042+43
3GLZS Sadki2034+9
4AF Brzoza2029-1
5Ramiel Bydg.2029-7
6Zieloni Zal.2028+0
7Ol. Wtelno2025-5
8Zorza Ślesin2023-6
9Victoria K.2021-18
10Iskra Zamość2018-40
11Skra Paterek2013-41
Klub100
Partner techniczny
Herb Województwa