Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

Aqua+
Kubrak Nieruchomości
Delikatesy Tora
Pitbull Bydgoszcz
Rentap
Najważniejsze informacje
Deklaracje członkowskie !!! WSPARCIE STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO ZAWISZA!!!

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO „ZAWISZA”

 

Aktualności

Wygrana w lubińskiej edycji turnieju

Dodano: 2017-10-01

Jak już informowaliśmy, w miniony czwartek Zagłębie Lubin było organizatorem jednego z 16 turniejów piłkarskich rozgrywanych w ramach wspólnego projektu Fundacji Ekstraklasa S.A. i Ministerstwa Sportu i Turystyki, dedykowanego dla piłkarzy z rocznika 2006 i młodszych. Na zaproszenie naszych przyjaciół do Lubina udała się drużyna reprezentujące Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza.

O godzinie 4:30 cała ekipa zebrała się na parkingu stadionu Zawiszy i po kilkunastu minutach udała się w blisko 300 km podróż do stolicy Miedziowego Zagłębia. Opiekę nad drużyną sprawowali trenerzy: Artur Cielasiński i Robert Świątkowski - trener koordynator grup młodzieżowych i dziecięcych w naszym klubie.

Poza zawodnikami Zawiszy szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymało kilku wyróżniających się piłkarzy, na co dzień trenujących w innych klubach naszego regionu. Zawisza Bydgoszcz jako partner Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin od roku realizuje nieodpłatny program, dzięki któremu piłkarskie talenty, nie tylko trenujące w Zawiszy mogą brać udział w turniejach i meczach z czołowymi drużynami w kraju.

Po pięciogodzinnej podróży, w trakcie której chłopcy zjedli śniadanie, piłkarze przystąpili do indywidualnych testów sprawnościowych w ramach programu EUROFIT. Następnie rozpoczęły się rozgrywki. 16 drużyn podzielono na 4 grupy.

Nasza drużyna fazę grupową przeszła jak burza, w pokonanym polu zostały: Zagłębie Lubin 2007 (5:0), KS Polkowice (4:0), Odra Ścinawa (3:0). W ćwierćfinale jako przeciwnika los wyznaczył nam drużynę Akademii Piłkarskiej Falubaz Zielona Góra. Niebiesko-Czarni podtrzymali poziom z gier grupowych i wygrali 3:0. Półfinał śmiało można nazwać przedwczesnym finałem. Naszym przeciwnikiem była faworyzowana drużyna Zagłębia Lubin 2006. Mimo, iż w naszej drużynie zagrali również chłopcy z roczników 2008 i 2007, a podróż oraz trudy turnieju i testów dawały znać o sobie chłopcy zagrali bardzo dobre spotkani i pokonali 1:0 czołową drużynę rocznika 2006 w Polsce. Ten sukces nie rozkojarzył drużyny, która w finale pokonała zespół Górnika Wałbrzych 3:0.

W sumie w Lubinie rozegraliśmy 6 meczów, odnieśliśmy 6 zwycięstw strzelając przeciwnikom 19 bramek nie tracąc żadnej !!!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza gratulujemy piłkarzom oraz dziękujemy rodzicom i klubom zaproszonych do drużyny chłopców za zaufanie i powierzenie nam swoich dzieci i podopiecznych. Jesteśmy przekonani, że  zwycięstwo w tym turnieju pokazuje, wbrew różnym opiniom, że w naszym regionie mamy piłkarzy, którzy przy właściwym doborze i selekcji mogą tworzyć drużynę gotową podjąć z sukcesem rywalizację z czołowymi drużynami w kraju.

Mecz z drużyną z Kamienia Zawiszę odmienia

Dodano: 2017-09-30

 Zawisza - Kamionka. W białych koszulkach zawodnicy Zawiszy: Bartosz Bąk i Arkadiusz Nowicki

Zawisza Bydgoszcz, wicelider tabeli, w Potulicach był gospodarzem meczu 7. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I) z szóstą w tabeli Kamionką Kamień Krajeński. Trener bydgoskiej drużyny Jacek Łukomski dysponował 18-osobową kadrą meczową. Zabrakło w niej kontuzjowanych zawodników: Michała Setlaka, Patryka Kuczawskiego, Tomasza Stachewicza i Patryka Straszewskiego. Grający dotychczas we wszystkich meczach środkowy obrońca Tomasz Detmer nie mógł być brany pod uwagę ze względu na wyjazd na szkolenie. W związku z tym w wyjściowej jedenastce znalazł się Jakub Konopczyński, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie Zawiszy.

więcej

7. kolejka klasy A. Kadra Zawiszy na mecz z Kamionką Kamień Krajeński

Dodano: 2017-09-29

 

30 września (godz. 15:30) Zawisza rozegra kolejne ligowe spotkanie klasy A. Bydgoska drużyna w Potulicach będzie gospodarzem meczu z szóstą w tabeli Kamionką Kamień Krajeński. Rywal wygrał dotąd 3 mecze, 2 zremisował i raz schodził z boiska pokonany (0:1 z liderem – Falą Świekatowo). W przeszłości nigdy nie doszło do rywalizacji pierwszych drużyn Zawiszy i Kamionki.

więcej

Trafią do rejestru talentów Ekstraklasy S.A. !

Dodano: 2017-09-26

Już w najbliższy czwartek, na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, odbędzie się jeden z 16 turniejów "Ekstra Talent" zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Fundację Ekstraklasa. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Projekt ten przewiduje zorganizowanie turnieju przez każdy klub Ekstraklasy - łącznie weźmie w nich udział 256 drużyn i ponad 3000 piłkarzy w kategorii wiekowej U-12 (rocznik 2006 i młodsi). Pierwszy tegoroczny turniej zorganizowała Legia Warszawa, a ostatni zorganizuje Lech Poznań.

Organizatorzy poszczególnych turniejów zapraszają kluby partnerskie swoich Akademii Piłkarskich.

Poszczególne turnieje obserwowane są przez skautów klubów Ekstraklasy. 

Na zaproszenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, w czwartek do Lubina udaje się  drużyna Zawiszy Bydgoszcz.

Zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza do drużyny zaprosił również kilku wyróżniających się piłkarzy z klubów naszego regionu.

Zawisza Bydgoszcz od roku realizuje nieodpłatny program, który daje młodym piłkarzom z mniejszych ośrodków, być może jedyną szansę, na zaprezentowanie swojego talentu w rywalizacji z topowymi drużynami z całej Polski. Co ważne - zarówno dla Zawodnika jak i jego Klubu, piłkarze Ci nadal na co dzień trenują w swoich miejscowościach  i reprezentują swoje macierzyste kluby w rozgrywkach ligowych.

Piłkarzom Zawiszy i ich Kolegom życzymy by nazwisko każdego z nich znalazło się w rejestrze talentów Ekstraklasy S.A. i w notesie z nazwą klubu Ekstraklasy !

Dziś w tucholskich borach Zawiszy pokora

Dodano: 2017-09-23

 Rawys Raciąż - Zawisza

Dzisiaj w Raciążu Zawisza Bydgoszcz w spotkaniu 6. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I) zmierzył się z miejscowym Rawysem. Trener Zawiszy Jacek Łukomski miał do dyspozycji 17-osobową kadrę meczową. Ze względu na kontuzje nadal nie mogą być brani pod uwagę Patryk Kuczawski, Michał Setlak, Tomasz Stachewicz i Patryk Straszewski. Ponadto na udział w meczu w Raciążu obowiązki zawodowe nie pozwoliły Pawłowi Kanikowi, a Arkadiusz Nowicki był chory. Gospodarze w porównaniu z ubiegłym sezonem nieco zmienili skład. M.in. zasilił ich bramkostrzelny Tobiasz Mocek. Wielu upatrywało w Rawysie nawet kandydata do awansu. Tuż po rozpoczęciu sezonu zawodnik gospodarzy Jerzy Jasionowicz zapowiadał na jednym z portali społecznościowych, że z Zawiszą będzie dobry mecz. I takie było rzeczywiście spotkanie w wykonaniu gospodarzy, ponieważ bydgoska drużyna zagrała słabo.

więcej
Archiwum
Tabela

Seniorzy Rozgrywki A KLASA

P.ZespółM.Pkt.Bram.
1ZAWISZA102739-5
2Fala Świekat.102527-10
3Kamionka Kam.102023-13
4Tucholanka91926-13
5Rawys Raciąż101742-17
6GLKS Osielsko101628-20
7Krajna Sęp.101625-22
8Victoria Kor.91517-11
9Vict. Niemcz91013-21
10GLKS Dobrcz10912-31
11Gryf Piaseczno9818-28
12Dąb Potulice9515-35
13Myśliwiec G.1025-29
14Tart. Wudzyn9211-44
Klub100
Partner techniczny
Herb Województwa