Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

Ford
Aqua+
Kubrak Nieruchomości
Delikatesy Tora
Pitbull Bydgoszcz
Rentap

Aktualności

Rafał Piekuś nowym zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz.

Dodano: 2019-08-08

 

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz został Rafał Piekuś (08.06.2001). Rafał Piekuś do Zawiszy przychodzi na zasadzie transferu definitywnego z AKS SMS Łódź. Nowy zawodnik gra na pozycji lewego pomocnika.

W ostatnim sezonie Rafał Piekuś będąc na wypożyczeniu reprezentował barwy Lidera Włocławek, z którym wywalczył awans do IV ligi. Nasz nowy zawodnik jest wychowankiem AZS UKW Bydgoszcz.

Witamy Rafała Piekusia w niebiesko-czarnej drużynie i  życzymy samych udanych występów oraz sukcesów w Zawiszy Bydgoszcz.

Rozmowa z Korneliuszem Sochaniem, zawodnikiem bydgoskiego Zawiszy.

Dodano: 2019-08-08


Wracasz do Zawiszy po czterech latach, co skłoniło Cię do powrotu na Gdańską?

Korneliusz Sochań: Wróciłem do Zawiszy przede wszystkim, dlatego, że tak podpowiadało serce. Po odejściu z Zawiszy byłem w stałym kontakcie z Prezesem, Dyrektorem Sportowym, Władzami w Klubie czy Kibicami. Wiedziałem, że wszystko w tym klubie funkcjonuje bardzo profesjonalnie, biorąc pod uwagę ligę, w jakiej znajduje się Zawisza. Chcę już teraz wziąć udział w tym projekcie i pomóc Zawiszy wrócić na poziom, na jaki zasługuje. Nie mogę nie wspomnieć o Kibicach Zawiszy, bo gra przy Nich jest zaszczytem i wielkim przywilejem. To wszystko sprawiło, że dzisiaj jestem piłkarzem Zawiszy.

Jak przyjęła Cię drużyna i co powiesz o atmosferze w szatni?

K.S.: Znałem się z wieloma zawodnikami, zanim dołączyłem do zespołu, także tak zwana aklimatyzacja przebiegła bardzo sprawnie i szybko, poczułem się komfortowo, myślę, jak każdy zawodnik.


Jakie cele sportowe stawiasz sobie, jako zawodnik, a jaki cel postawiono przed drużyną?

K.S.: Myślę, że każdy zawodnik jest świadomy, że Zawisza musi grać wyżej i na pewno chcemy awansować w tym sezonie do 3 ligi. To także mój osobisty sportowy cel numer jeden, pozostałe zachowam dla siebie i po sezonie mogę odpowiedzieć, ile z nich udało mi się zrealizować.

Co ciebie zaskoczyło najbardziej po powrocie do Zawiszy Bydgoszcz?

K.S.: Tak jak wspomniałem, wcześniej byłem w stałym kontakcie z wieloma osobami z Zawiszy, także ciężko mówić, że coś mnie zaskoczyło. Mogę powiedzieć, że funkcjonując od wewnątrz, można dostrzec jeszcze więcej, a moje odczucia na ten moment są jeszcze bardziej pozytywne. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie, uczciwie i rzetelnie, wiele klubów z wyższych klas rozgrywkowych może pozazdrościć organizacji, bazy treningowej czy tego, w jaki sposób klub, władze czy ludzie z klubu podchodzą do obowiązków i jak się z nich wywiązują. Odpowiadając konkretnie na pytanie-nic mnie nie zaskoczyło, ale nabrałem jeszcze większego przekonania, że Zawisza to bardzo zdrowo funkcjonujący Klub.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w niebiesko-czarnych barwach.

więcej

Adamowi Bułatowi urodził się syn.

Dodano: 2019-08-04

  Miło nam poinformować, że wiceprezesowi zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza" Adamowi Bułatowi urodził się syn Tadeusz. Szczęśliwym rodzicom Monice oraz Adamowi cała społeczność Zawiszy Bydgoszcz składa serdeczne gratulacje.

Rodzinne spotkanie Zawiszy Bydgoszcz w Wake Park.

Dodano: 2019-08-04

 

Drużyna seniorów Zawiszy Bydgoszcz wraz z zarządem klubu i rodzinami, po meczu sparingowym z Chełminianką Chełmno spotkała się przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Wake Park. Spotkanie w rodzinnym klimacie przebiegało w bardzo miłej atmosferze za co dziękujemy właścicielowi Wake Parku Panu Maciejowi Śmiglewskiemu.

Dziękujemy również firmie „Prosiaczek" za dostarczenie smacznych wyrobów mięsnych, które były serwowane z grilla.

Zawisza pokonał Chełminiankę w meczu sparingowym.

Dodano: 2019-08-03


Zawisza Bydgoszcz - Chełminianka Chełmno

2:0 (1:0)

 

Zawisza: Niwiński (46' Stypczyński) - Wruck (46' Cielasiński), Witucki, Żurowski (46' Stoppel), Oczkowski, Sochań, Wiśniewski, zawodnik testowany I (46' Zniszczol), Kozłowski (46' zawodnik testowany III), zawodnik testowany II (46' Prejs), Straszewski (46' Ruczyński).

Bramki: Straszewski (13'), zawodnik testowany (86').

Archiwum
Klub100
Tabela

Seniorzy Rozgrywki IV liga

P.ZespółM.Pkt.Bram.
1Unia Gniewkowo374-0
2Pomorzanin374-1
3Włocłavia365-5
4Cuiavia365-4
5Orlęta Aleks. 364-3
6Sportis Łoch.3612-5
7Sparta 353-1
8BKS Bydgoszcz345-4
9Chemik 244-1
10Pogoń Mogilno343-3
11Lech Rypin341-3
12Kujawianka333-10
13Lider Włoc.235-5
14Chełminianka237-3
15Notecianka335-5
16ZAWISZA200-3
17Legia301-5
18Piast Złot.302-12
Partner techniczny
Herb Województwa