Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

Aqua Plus
Kubrak Nieruchomości
Torra
LOCUM S.A.
Najważniejsze informacje
Deklaracje członkowskie !!! WSPARCIE STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO ZAWISZA!!!

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO „ZAWISZA”

 

Aktualności

Młodzi Rycerze z rocznika 2004 w kadrze!

Dodano: 2017-04-06

 Wydział Szkolenia Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ustalił kadrę na mecz towarzyski rocznika 2004 z Warmińsko-Mazurskim ZPN, który odbędzie się 12 kwietnia  (godz. 12:00) w Iławie. Miło jest poinformować, że wśród powołanych zawodników znalazło się czterech młodych piłkarzy Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza”. Są nimi:

Mikołaj Baranowski

Olgierd Bondara

Medard Dahms

Kacper Witkowski 

Gratulujemy!

31 marca 2017 r. Msza Święta w intencji Zawiszy Bydgoszcz

Dodano: 2017-03-28

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego ukochanego Klubu.

Msza Św. odbędzie się w piątek 31 marca o godz. 18:00 w Kościele O. Jezuitów przy Pl. Kościeleckich. Podczas uroczystej Mszy Św. prosić będziemy o jak najszybszą odbudowę piłkarskiego Zawiszy, o rozwój Klubu pod względem sportowym i organizacyjnym, o awans drużyny seniorów i sukcesy drużyn młodzieżowych i dziecięcych oraz o zdrowie dla piłkarzy i kibiców. Nie zapomnimy w modlitwie o Tych, których już z nami nie ma. Podziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają Zawiszę materialnie lub pomagają Klubowi swoją pracą.

Uwaga!

Informujemy, że w związku z powyższym wydarzeniem, w piątek 31marca odwołane zostają wszystkie zaplanowane treningi, a z piłkarzami i trenerami spotykamy się na Mszy Św. Prosimy aby piłkarze i trenerzy stawili się w dresach lub koszulkach klubowych.

Zbiórka przed Kościołem o godz.17:40.

Zawisza Bydgoszcz triumfuje w meczu na szczycie klasy B

Dodano: 2017-04-02

 Na pierwszym planie o piłkę walczy Wojciech Ruczyński, w głębi - Patryk Bereza

Dzisiaj w Potulicach bydgoski Zawisza (wicelider) zainaugurował rundę wiosenną rozgrywek klasy B. Rywalem była Wisła Fordon, która po rundzie jesiennej prowadziła w stawce 11 drużyn grupy III. Niebiesko-Czarni chcieli zrewanżować się za porażkę, którą ponieśli w pierwszej potyczce ligowej, gdy 27 sierpnia ubiegłego roku na stadionie przy ul. Sielskiej w Bydgoszczy Wisła wygrała 2:1. Długo przed rozpoczęciem gry, na stadionie w Potulicach można było odczuć atmosferę wielkiego piłkarskiego święta. Na obiekt miejscowego Dębu tłumnie przybywali kibice. Nie zabrakło wśród nich mieszkających poza granicami Polski, a także zgód Zawiszy. Osobiście widziałem kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Na ogrodzeniu okalającym potulicki stadion zawisły liczne transparenty. Uwagę zwracał również balon reklamujący telewizję CANAL+ SPORT i NC+. Fani Wisły Fordon zajęli miejsca na trybunie, znajdującej się przy budynku z szatniami. Nie zabrakło informacji dla kibiców. Spikerem jak zazwyczaj był Karol Tonder. Wielkie zainteresowanie wykazały okręgowe władze piłkarskie, które do Potulic wysłały delegata, w osobie Mirosława Chełmińskiego i obserwatora, którym był Walerian Głowacki. Licznie pojawili się przedstawiciele różnych mediów. Był nawet dziennikarz „Przeglądu Sportowego”. Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce miła uroczystość. Prezes SP „Zawisza” Krzysztof Bess i Marek Gaczkowski wręczyli koszulki Zawiszy: Marcinowi Pazderskiemu, Mariuszowi Tamasowi i Michałowi Murachowi. Wymienionych spotkał ten zaszczyt w podziękowaniu za pomoc w odbudowie Naszego Klubu. Trener Patryk Zarosa dysponował 18 zawodnikami, a do wyjściowej jedenastki desygnował pięciu debiutantów. Byli nimi: Michał Setlak, Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk, Krystian Jabłoński i Patryk Bereza. Na potyczkę z Wisłą przybyli też zawodnicy Zawiszy, którzy nie zmieścili się tym razem w kadrze meczowej.  

Od początku trwał gorący doping fanów Niebiesko-Czarnych. Wisła zastosowała taktykę pressingu, z którym długo Zawisza nie mógł sobie poradzić. Zresztą z obu stron brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. W jednej z nielicznych, w 15 minucie, indywidualną akcję przeprowadził Wojciech Ruczyński, a po jego dośrodkowaniu Paweł Kanik głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 25 minucie boisko musiał opuścić Bartosz Stoppel, który doznał bolesnej kontuzji mięśnia dwugłowego uda. W jego miejsce trener Zarosa wprowadził Pawła Ettingera. W 41 minucie Zawisza uzyskał prowadzenie. Wojciech Ruczyński przejął odbitą piłkę i w dość niewygodnej pozycji oddał strzał, po którym bramkarzowi Musiałowskiemu pozostało jedynie wyciągnięcie piłki z siatki. Do przerwy Zawisza wygrywał 1:0.

Od początku drugiej połowy szkoleniowiec Wisły Kamil Kałużny chciał odwrócić losy meczu i desygnował na boisko dwóch nowych zawodników, Mateuszów: Piórkowskiego i Jarzembowskiego. Drugie 45 minut wyglądało jednak podobnie, jak pierwsza część gry. Zawodnikom obu drużyn trudno było odmówić ambicji i walki, ale podbramkowych spięć praktycznie brakowało. W 65 minucie fordoński piłkarz Kacper Sapa sfaulował wychodzącego na dogodną pozycję Sergiusz Kota. Dobrze prowadzący spotkanie sędzia Marcin Wódkowski bez wahania pokazał zawodnikowi Wisły czerwoną kartkę. Grający w dziesięciu rywal radził sobie nadspodziewanie dobrze. W 81 minucie kontuzji doznał obrońca gości Szymon Kwiatkowski, którego karetka odwiozła do szpitala. Kolejne gole strzelono w doliczonym czasie gry. Najpierw swojego premierowego gola w oficjalnym meczu zdobył z rzut karnego Patryk Bereza. „Jedenastkę” arbiter zarządził za faul na zmienniku Tomaszu Widomskim, który zdecydował się na indywidualną akcję i został „podcięty” w polu karnym. Tomek zaliczył prawdziwe „wejście smoka”, bo chwilę później wyskoczył do odbitej futbolówki i głową nad wybiegającym Musiałowskim, skierował ją do bramki. Wisła kończyła spotkanie w dziewięcioosobowym zestawieniu, bo arbiter po podyktowanym karnym usunął z boiska Szymona Bonieckiego. Zawisza Bydgoszcz zwyciężył 3:0 i został liderem klasy B (grupa: Bydgoszcz III).

W 13. kolejce Zawisza pauzuje, a w kolejny weekend okręgowe władze piłkarskie spotkań w klasie B nie zaplanowały. Niebiesko-Czarni następny mecz rozegrają dopiero 23 kwietnia. Wówczas o godzinie 11:00 na stadionie w Potulicach podejmować będą Zorzę Ślesin.

Drużyna Zawiszy po meczu z Wisłą Fordon

02.04.2017. 11:00. Potulice: Zawisza Bydgoszcz – Wisła Fordon 3:0 (1:0)

1:0 Wojciech Ruczyński (41)

2:0 Patryk Bereza (93-karny)

3:0 Tomasz Widomski (95-głową)

Zawisza: Marcin Niwiński – Michał Setlak (90, Jarosław Lewandowski), Bartosz Stoppel (26, Paweł Ettinger), Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk – Krystian Jabłoński, Adam Wiśniewski, Sergiusz Kot (70, Tomasz Widomski) – Patryk Bereza, Wojciech Ruczyński (77, Adrian Brzeziński), Paweł Kanik. Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński – Patryk Błażejewicz, Maciej Nowacki. Trener: Patryk Zarosa. Wisła: Robert Musiałowski – Szymon Kwiatkowski (82, Patryk Jarocki), Szymon Boniecki, Oskar Sapa, Kacper Kulik, Maciej Hemerling, Kacper Sapa, Dominik Obuchowski (46, Mateusz Jarzembowski), Bartosz Łoś (46, Mateusz Piórkowski), Krzysztof Marek, Dawid Wojciechowski (78, Krzysztof Ćwirko). Trener: Kamil Kałużny. Debiut w Zawiszy: Michał Setlak, Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk, Krystian Jabłoński i Patryk Bereza. Czerwone kartki: Kacper Sapa (65), Szymon Boniecki (93). Sędziowie: Marcin Wódkowski (Bydgoszcz) – główny, Dariusz Drozd (Bydgoszcz) i Mikołaj Kamzelewski (Białe Błota) – asystenci.

Inne wyniki 12. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

01.04.2017. 16:30: GLZS Sadki – Zorza Ślesin 2:0 (0:0)

Bramki: Kacper Gałkiewicz, Dawid Fajtanowski.

02.04.2017. 10:00: Olimpia Wtelno – AF Brzoza 8:0 (5:0)

Bramki: Marcin Nowakowski 3, Łukasz Piasecki 2 (jedna z karnego), Krystian Duszyński, Damian Rybak, Maciej Misztela.

02.04.2017. 13:30: Victoria Kołaczkowo – Skra Paterek 4:1

02.04.2017. 18:00: Ramiel Bydgoszcz – Iskra Zamość-Rynarzewo 0:3

Bój o wszystko z Wisłą Fordon. Kadra Zawiszy już ustalona

Dodano: 2017-03-31

 

2 kwietnia (niedziela, godz. 11:00) w Potulicach na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek klasy B Zawisza Bydgoszcz (wicelider) podejmie lidera tabeli, Wisłę Fordon. Niebiesko-Czarni, którzy w rundzie jesiennej pechowo ulegli rywalowi 1:2, ciężko trenują przed niedzielną potyczką. Wczoraj na wieczornym treningu drużynę odwiedzili kibice, którzy wywiesili transparent o treści:

„Grać Dla Zawiszy To Zaszczyt

Walczyć To Obowiązek”

K-P ZPN wyznaczył sędziów na niedzielne spotkanie. Arbitrem głównym będzie Marcin Wódkowski (Bydgoszcz), a jego asystentami zostali: Dariusz Drozd (Bydgoszcz) i Mikołaj Kamzelewski (Białe Błota).

Trener Patryk Zarosa ustalił kadrę na mecz z Wisłą Fordon liczącą 18 zawodników. Wśród powołanych są:

Bartosz Bąk

Patryk Bereza

Patryk Błażejewicz

Adrian Brzeziński

Paweł Ettinger

Krystian  Jabłoński

Paweł Kanik

Sergiusz Kot

Jarosław Lewandowski

Marcin Niwiński

Maciej Nowacki

Mikołaj Pieniądz

Wojciech Ruczyński

Michał Setlak

Bartosz Stoppel

Jan Stypczyński

Tomasz Widomski

Adam Wiśniewski 

Drużyna na mecz udaje się autobusem, a wyjazd nastąpi z parkingu przed stadionem Zawiszy o godz. 08:45. Zbiórkę wyznaczono na godzinę 08:35. Jeżeli któryś z zawodników nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, powinien poinformować kierownika drużyny, Leszka Pawlikowskiego (tel. 503 949 121).

Walne zebranie Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza”

Dodano: 2017-03-29

Dzisiaj w sali konferencyjnej hotelu „Focus” w Bydgoszczy odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza”. Jednym z punktów obrad było przedstawienie sprawozdania z działalności stowarzyszenia za rok 2016 przez sekretarza Stanisława Żołnowskiego. Zarządowi udzielono absolutorium.

Dokonano wyboru nowego Zarządu. W jego składzie znaleźli się: Krzysztof Bess, Adam Bułat, Marek Gaczkowski, Jerzy Mickuś i Stanisław Żołnowski. Potem wybrano czteroosobową Komisję Rewizyjną, do której weszli: Wojciech Łaz, Krzysztof Pudlich, Jacek Wełniak i Piotr Wierzbiński. 

Nowy Zarząd po zebraniu pozostał na pierwszym posiedzeniu, aby spośród siebie wybrać: prezesa, wiceprezesa, sekretarza i skarbnika.

Archiwum
Tabela

Seniorzy Rozgrywki B KLASA

P.ZespółM.Pkt.Bram.
1ZAWISZA1130+28
2Wisła Fordon1230+40
3AF Brzoza1222+18
4GLZS Sadki1321+5
5Ol. Wtelno12204
6Zieloni Zal.1115-6
7Ramiel Bydg.1314-11
8Zorza Ślesin12143
9Victoria K.1212-16
10Iskra Zamość129-32
11Skra Paterek124-33
Klub100
Partner techniczny
Herb Województwa