Rentap

Aktualności

Komunikat: mecz Cyklon - Zawisza odwołany.

Dodano: 2018-10-19

Mecz 11.Kolejki Klasy Okręgowej gr. I  Cyklon - Zawisza w Kończewicach został odwołany z powodu choroby piłkarzy drużyny gospodarzy.

Mecz został przełożony na 24 listopada 2018r.

Cyklon – Zawisza (zapowiedź meczu).

W sobotę 20 października o godz. 15:00 w ramach 11.kolejki Klasy Okręgowej, Zawisza Bydgoszcz zmierzy się na wyjeździe z Cyklonem Kończewice. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Gerard Gólcz, Szymon Lewandowski, Piotr Kośmider.

Cyklon Kończewice po rozegraniu dziewięciu spotkań zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem piętnastu punktów.  Cyklon w lidze wygrywał pięć razy i cztery raz z boiska schodził pokonany. Stosunek bramek wynosi 24 strzelone na 12 straconych. Cyklon w ostatniej rozegranej kolejce przegrał wyjazdowe spotkanie z Mustangiem 5:2 i teraz grając w sobotnie popołudnie przed własną publicznością będzie szukał stosownej rehabilitacji.

Zawisza Bydgoszcz po raz kolejny w rundzie jesiennej musi być przygotowany na trudne wyjazdowe spotkanie. Tak w tym roku ułożył się terminarz, że wszystkich groźnych przeciwników, aspirujących do awansu mamy na wyjazdach. Na pewno zespół Jacka Łukomskiego musi do sobotniego meczu przystąpić będąc odpowiednio skoncentrowanym. Na boisku w Kończewicach naszych zawodników czeka zadanie do wykonania, a tylko walką od pierwszych do ostatnich minut można osiągnąć założony cel.

Mecz na szczycie w lidze wojewódzkiej Trampkarzy Mł. Zawisza liderem

Dodano: 2018-10-16

W minioną niedzielę w 9 kolejce ligi wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych doszło do meczu na szczycie. Na boisku przy ul. Gdańskiej spotkały się dwie, dotychczas niepokonane drużyny. Zawisza Bydgoszcz podejmował Chemika Bydgoszcz. Mecz był rewanżem za remis na boisku Chemika w pierwszej rundzie ale też miał kilka innych dodatkowych podtekstów. W lecie do drużyny z Wyżyn odeszło trzech piłkarzy Zawiszy, a z tego co wiemy to nie byli wszyscy, których widział w drużynie Chemika trener Niezbecki (jeszcze do niedawna trener tego rocznika w Zawiszy). Poza piłkarzami naszego klubu do drużyny naszych rywali dołączyło kilku innych piłkarzy, co teoretycznie stawiało Chemika w roli głównego faworyta do wygrania ligi. Niedzielny mecz pokazał, że w piłce niczego nie da się skalkulować i przewidzieć, a mecze wygrywa się walką na boisku, a nie nazwiskami wypisanymi w protokole meczowym. Grając z wielkim sercem i zaangażowaniem oraz realizując założenia taktyczne trenera Roberta Świątkowskiego, młodzi Zawiszacy po raz kolejny udowodnili, że są prawdziwymi piłkarskimi rycerzami. Zawisza od pierwszego gwizdka kontrolował przebieg meczu i nie dopuszczał przeciwników do groźnych sytuacji. Już w pierwszej połowie Niebiesko-Czarni wypracowali sobie idealną okazję do zdobycia gola, jednak z pojedynku sam na sam z naszym napastnikiem zwycięsko wyszedł bramkarz Chemika. Po przerwie obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Chemik bezskutecznie próbował zbliżyć się do naszego pola karnego, tymczasem Zawisza coraz częściej zagrażał bramce rywali. Efektem naszej dobrej gry były dwie kolejne 100% sytuacje, które niestety nie zostały wykorzystane. Konsekwentna i bardzo dobra postawa całego zespołu została nagrodzona w  ostatnich minutach spotkania. Po dwóch przechwytach piłki w środku boiska i szybkich kontrach Zawisza zdobył dwa gole i trzy bardzo ważne punkty. Po tym meczu nasza drużyna jest samodzielnym liderem jednak nie ten fakt jest najważniejszy. A jaki? Każdy może sobie sam odpowiedzieć ...

Zawisza Bydgoszcz - Chemik Bydgoszcz 2:0 (0:0) bramki: Alan Serwach, Marcin Manikowski

W meczach innych drużyn:

I liga wojewódzka Młodzik Starszy: Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bydgoszcz 6:0 (4:0)

II liga wojewódzka Młodzik Młodszy: Zawisza Bydgoszcz - Chemik Bydgoszcz 4:1 (2:0)

II liga wojewódzka Trampkarz Starszy: Zawisza Bydgoszcz - Unia Wąbrzeźno 2:2 (1:1)

Swoje mecze w kolejnej rundzie rozegrały nasze drużyny Orlików i Żaków o ich wynikach poinformujemy po kolejnej rundzie.

Zawisza wrócił na zwycięską ścieżkę. Victoria pokonana.

Dodano: 2018-10-14