Młodzicy i Trampkarze Zawiszy odrabiają zaległości

Dodano: 2017-09-07

W środę i w czwartek występujące w Ligach Wojewódzkich drużyny Młodzików i Trampkarzy odrobiły część zaległości z pierwszych dwóch kolejek ligowych.

Młodzicy trenera Świątkowskiego zagrali w środę przy ul Sielskiej z BKS-em.

Mecz bez historii, wynik ... jak zawsze. Zawisza zaaplikował przeciwnikowi 5 goli nie tracąc żadnego.

Zawiszacy wygrali mecz najmniejszym nakładem sił, wyraźnie się oszczędzając.

Należy wspomnieć, że tego dnia 6 piłkarzy Zawiszy brało udział w konsultacjach kadry wojewódzkiej rocznika 2005.

BKS Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz 0:5 (0:2) bramki: Gracjan Gawroński 2, Marcin Manikowski 2, Olek Karbowski 1.

Swój pierwszy mecz wyjazdowy rozegrali dzisiaj trampkarze trenera Kardasza.

Zawisza Bydgoszcz zawitał do Służewa, gdzie podejmował ich miejscowy Orzeł. Drużyna gospodarzy nie straciła jeszcze punktu i w tabeli ligowej zajmowała 2 miejsce.

Zawisza przystąpił do meczu skoncentrowany i dzięki dyscyplinie taktycznej oraz walce na boisku zniwelował w pierwszej połowie przewagę fizyczną piłkarzy Orła.

Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocnych opadach deszczu i silnym wietrze, który w pierwszej części meczu sprzyjał gospodarzom.

Nasza drużyna nie angażowała się w ataki na bramkę Orła, umiejętnie zagęszczała środek pola i nie dopuszczała do akcji skrzydłami. Druga połowa to zmiana taktyki, pressing już na połowie przeciwnika  spowodował, że raz za razem Zawiszacy przejmowali piłkę i śmielej atakowali bramkę gospodarzy.

Po jednej z akcji w sprytny sposób gola zdobył Maks Szpakowski. Sensacyjny wynik utrzymywał się przez kilkanaście kolejnych minut, mimo że gospodarze z coraz większą determinacją dążyli do wyrównania. Na ok. 15 minut przed końcem spotkania po jednym z dośrodkowań piłkę musnął głową piłkarz Orła, a ta odbijając się od słupka szczęśliwie wtoczyła się do bramki Zawiszy.

Gra do końca była niezwykle zacięta ale co należy podkreślić bez zbędnych złośliwości.

Żadna z drużyn nie zdobyła już gola, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Wynik pewnie jest sporym zaskoczeniem dla co niektórych obserwatorów i komentatorów gry naszej drużyny.

Mamy nadzieję, że chłopcy, mimo przedsezonowych ubytków kadrowych jeszcze nie raz sprawią miłą niespodziankę.

Orzeł Służewo - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:0) Bramka Maksymilian Szpakowski