3:0 (1:0)

Zawisza: Niwiński - Cielasiński, Stoppel, Detmer, Bąk, Kanik(77' Brzeziński), Wiśniewski, Kot (77' Nowacki), Deresiewicz, Bereza (60'Janiszewski), Ruczyński.

Bramki: Kot (32' 68'), Janiszewski (65').

Żółte kartki: Niwiński, Bereza, Stoppel.

W zaległym meczu 17.kolejki „A" - klasy Zawisza Bydgoszcz pewnie3:0 pokonał Victorię Niemcz.  Bramki na wagę trzech punktów strzelali dwukrotnie Sergiusz Kot oraz Przemysław Janiszewski. Goście w pierwszej odsłonie mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale podyktowany rzut karny obronił Marcin Niwiński.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando bydgoskiego Zawiszy. Podopieczni Jacka Łukomskiego, od pierwszych minut przejęli inicjatywę na boisku i raz po raz atakowali bramkę gości. Niestety w środowym spotkaniu po stronie Zawiszy szwankowała skuteczność lub dokładne wykończenie akcji. Wystarczy wymienić, że swoje okazje do strzelenia bramki mieli kolejno: Ruczyński, Kanik, Deresiewicz, Cielasiński. Goście postawili na obronę, gdzie dostępu do bramki pilnowało pięciu obrońców. Victoria starała się odgryzać, czekając na możliwość przeprowadzenia kontrataku. Po jednej właśnie z takich kontr, napastnik Victorii oddał groźny strzał, ale na nasze szczęście niecelny.  W odpowiedzi w 34 min. Zawisza przeprowadził szybką akcję, po której wyszedł na prowadzenie. Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Dawid Deresiewicz, a Sergiusz Kot z najbliższej odległości pewnie wpakował piłkę do bramki gości. Victoria w 43 min. mogła doprowadzić do wyrównania, kiedy podyktowany został rzut karny, po faulu Marcina Niwińskiego.  Wszystko zaczęło się od źle rozegranego rzutu wolnego przez „niebiesko-czarnych". Piłkę natychmiast przechwycili zawodnicy gości, przeprowadzając kontratak, zakończony faulem przez Niwińskiego. Bramkarz Zawiszy natychmiast się zrehabilitował, bowiem obronił strzał zawodnika Victorii z jedenastego metra.  W samej końcówce pierwszej odsłony, Zawisza powinien prowadzić 2:0, ale Deresiewicz z najbliższej odległości posłał piłkę nad poprzeczką bramki gości.

W drugiej części meczu przewaga Zawiszy jeszcze bardziej się uwidoczniła. Victoria całym zespołem broniła się na własnej połowie, ograniczając się tylko do przeszkadzania w rozgrywaniu piłki przez zawodników Zawiszy.  Pierwszy groźny strzał był autorstwem Wojciecha Ruczyńskiego, który sprytnym zwodem położył bramkarza Victorii, ale jego strzał był niestety mocno nie celny.  W 65 min. w końcu Zawisza strzelił drugiego gola w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przez Pawła Kanika, celną główką popisał się Przemysław Janiszewski. Paweł Kanik zaledwie minutę później znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej, ale bramkarz Victorii w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Za chwilę było już 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym gości odnalazł się Sergiusz Kot i przy niefrasobliwości obrońcy Victorii, z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.

Ostatecznie Zawisza wygrał pewnie 3:0 prezentując przede wszystkim większą kulturę gry. Victoria nastawiona na zdecydowaną grę w defensywie, tylko dwa razy w pierwszej połowie zagroziła bramce Zawiszy strzeżonej przez Marcina Niwińskiego. I choć może samo spotkanie nie było zbyt widowiskowe, jak oczekiwaliby kibice, ale na koniec liczy się zrealizowany cel, jakim było zwycięstwo nad Victorią. Cieszy również powrót po kontuzji do gry Adriana Brzezińskiego, który w kliku momentach pokazał się na boisku z bardzo dobrej strony.