Zawisza 1:1 Tucholanka. Remis na koniec sezonu.

1:1 (0:0)

Zawisza: Stypczyński - Szymański, Libiszewski, Stoppel, Setlak, Brzeziński, Nowacki (62' Wiśniewski), Deresiewicz, Ziemba (58' Cielasiński), Straszewski (62' Lewandowski), Ruczyński (76' Kanik).

Bramka dla Zawiszy: Stoppel.

Żółte kartki: Stoppel, Stypczyński, Brzeziński.

W ostatnim spotkaniu obecnego sezonu podejmowaliśmy Tucholankę Tuchola. Mecz z pierwszej rundy z tym przeciwnikiem na pewno zapamiętamy na długo, nie tylko ze względu na świetny wynik 7-0, ale przede wszystkim dlatego, że mogliśmy w jego trakcie oglądać fantastyczną oprawę przygotowaną przez naszych kibiców. Również i na zakończenie sezonu na trybunach pojawiło się wielu sympatyków bydgoskiego Zawiszy, którzy głośnym dopingiem wspierali swój zespół. Trener Jacek Łukomski, który przedłużył kontrakt z naszą drużyną na kolejny zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce. W bramce zagrał Stypczyński, w obronie pojawili się Szymański i Libiszewski, a w miejsce kapitana zespołu Wiśniewskiego zagrał Nowacki. Na boisku było widać, że nie jest to najsilniejsze ustawienie naszego zespołu jednakże Zawisza powinien w pierwszej połowie objąć prowadzenie. Najlepszą okazję ku temu miał Straszewski, ale jego dwa strzały obronił bramkarz rywala. Dopiero po przerwie doczekaliśmy się bramek. Bardzo bliski zdobycia swojego 51-go gola dla Zawiszy był Ruczyński, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Po godzinie gry na stadionie w Potulicach zapanowała prawdziwa konsternacja. Tucholanka przeprowadziła szybką kontrę i wykorzystała tak naprawdę jedyny poważny błąd naszej obrony. Stypczyński nie miał szans przy uderzeniu napastnika Tucholanki. Nasz zespół od razu wziął się za odrabianie strat, ale brakowało w tym meczu trochę szczęścia. Główkował Stoppel, ale znowu piłka uderzyła w obramowanie bramki, tym razem w słupek. Zza pola karnego strzelali Deresiewicz i Kanik, ale obaj niecelnie. Strzelecki impas przerwał Stoppel, który jest środkowym obrońcą a w tym spotkaniu był naszym najgroźniejszym zawodnikiem. Tym razem nie głową, a wślizgiem skierował piłkę do bramki. Ostatnie 10 minut to dążenie do strzelenia zwycięskiej bramki. Bardzo dobrą sytuację miał Cielasiński, który mógł strzelać ale zdecydował się zagrać do wbiegającego w pole karne Lewandowskiego. Niestety podanie było zbyt silne. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1-1. Drugi krok w odbudowanie naszego klubu został postawiony. Cel w postaci awansu do ligi okręgowej został zrealizowany. Po meczu wraz z kibicami podziękowaliśmy sobie za ten sezon, wsparcie i poświęcenie z obu stron. AWANS JEST NASZ !!!