2:1 (0:1)

Zawisza: Niwiński - Cielasiński (87' Stoppel), Urtnowski, Witucki, Bąk, Kanik (87' Wesołek), Brzeziński, Wiśniewski, Deresiewicz, Ignatowski (72' Zniszczol), Straszewski (65' Ruczyński).

Bramki: Deresiewicz (45').

Żółte kartki: Brzeziński, Deresiewicz, Ignatowski, Witucki.

Spotkanie Startu Pruszcz z Zawiszą Bydgoszcz było najciekawiej zapowiadającym się spośród wszystkich zaplanowanych na 12 kolejkę kujawsko-pomorskiej I klasy okręgowej. Lider tabeli mierzył się z trzecim zespołem. Spodziewać można się było wielu emocji i zaciętej walki o ligowe punkty. W pierwszych fragmentach spotkania zespoły wzajemnie się badały, tocząc głównie bój w środku pola. Aktywny w szeregach Zawiszy na lewej stronie był Bąk, ale jego dośrodkowania były niedokładne. Rywal na nasze akcje skrzydłem odpowiedział długim dośrodkowaniem, po którym napastnik Startu uderzył głową obok naszej bramki. Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola miał Zawisza. Kanik zagrał prostopadle nad obroną rywala do wbiegającego w pole karne Brzezińskiego. Nasz pomocnik przegrał jednak pojedynek z bramkarzem rywala, który najpierw obronił jego strzał a chwilę później dobitkę. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy za faul na Straszewskim sędzia podyktował rzut wolny z około 23 metrów. Do piłki podszedł Deresiewicz, który uderzył mocno, ale dość szczęśliwie, bo piłka po odbiciu od jednego z graczy w murze zmieniła tor lotu i zatrzepotała w siatce. Niestety 5 minut po wznowieniu gry tracimy bardzo głupią bramkę. Rywal dośrodkowuje z rzutu rożnego a w naszym polu karnym Niwiński zderza się z Wituckim i wypuszczą z rąk piłkę, która do pustej bramki pakuje jeden z przeciwników. Po tym trafieniu mecz stał się bardziej otwarty i widać było, że obie drużyny mają chrapkę na komplet punktów. Obserwowaliśmy sporo szybkich akcji, w który jednak często w ostatnich fragmentach brakowało ostatniego podania i dokładności. W 73 minucie Start jest bliski objęcia prowadzenia. Po składnej, zespołowej akcji piłka po strzale z 12 metrów uderzyła w słupek naszej bramki. Chwilę później odpowiadamy indywidualną akcją Brzezińskiego i strzałem głową Kanika, który był jednak mocno niedokładny. W 75 minucie świetną interwencją ratuje nas Niwiński, który broni sytuacyjny strzał rywala z 10 metrów. 3 minuty później niestety piłka znalazła drogę do naszej bramki. Start ma rzut wolny spod linii autowej. Wydaje się, że niezbyt mocno zagrana piłką nie będzie stanowić zagrożenia, ale niestety po lekkim rykoszecie od muru przelatuje przez całe pole karne i wpada w długi róg bramki Niwińskiego. Dążymy do wyrównania, a najlepszą okazję ku temu mieliśmy po rzucie rożnym w czasie doliczonym. Z podbramkowego zamieszania przeciwnik wyszedł jednak obronną ręką, a chwilę później sędzia zagwizdał tego dnia po raz ostatni. Przegrywamy 1-2 po ciężkim boju, ale pozostajemy na pozycji lidera.